FAQs

Vše co jste chtěli vědět o služby kryptohosting.cz

Profesionální hosting pro těžbu kryptoměn.

Cena energie 2,99 Kč/kWh

 

Seznamte se s nabídkou hostingových služeb zaměřených na těžaře kryptoměn. Služby jsou poskytovány z Datového centra Písek a jsou navrženy tak, aby poskytly špičkové prostředí pro vámi provozovanou technologii a pomohli vám využít její potenciál na maximum. To vše za velmi atraktivních podmínek.

Ceny a obchodní podmínky

Při jakém objemu dosáhnu na inzerovanou cenu 2,99 Kč/kWh?

Cenu 2,99 Kč/kWh má nastavenou každý zákazník služeb kryptohosting.cz bez ohledu na počet raků, které provozuje. V případě velkých projektů je možné jednat o celkovém nastavení služeb, včetně účtovaného tarifu za energii.

Paušální cena za pronájem Racku je konečná? Je možné dosáhnout na množstevní slevu?

Snažíme se podporovat větší projekty a proto nabízíme množstevní slevy. Finální výše slevy je stanovena až na základě konečného nastavení projektu, ale obecně lze u projektů 10 a více racků dosáhnout množstevní slevy do výše cca. 15% z celkové měsíční fakturace.

Jak probíhá vyúčtování služeb? Platí se zpětně za ukončený měsíc?

Ano, vyúčtování služeb a energie probíhá vždy k prvnímu dni následujícího měsíce. Splatnost faktur je 14 dní. Výjimkou je první měsíc, ve kterém účtujeme platbu za energii formou zálohové faktury předem. Výše zálohové platby je stanovena na základě kalkulace předpokládaného příkonu.

Jaký typ smlouvy je uzavírán?

Služby jsou poskytovány na základě standardní smlouvy o poskytování služeb, kterou zákazník uzavírá s Technologickým centrem Písek s.r.o.


Technické dotazy

Jaké jsou technické parametry rozvaděče?

Přesné parametry datového centra najdete na stránkách Datového centra Písek. Co se týká základních parametrů rozvaděčů, ty jsou následující:

  • Rozměry (V x Š x H)               2,1 x 0,6 x 1,2m
  • Počet U (celkem/volné)         45U / 42U
  • Nosnost                                     1000 Kg
  • Napájení větev A                     až 3 x 32A z UPS
  • Napájení větev B                     až 3 x 32A z UPS
  • Základní PDU                          6x UTE + 8x C13

Jaký Tier dosahuje vaše datové centrum?

Datové centrum Písek je postaveno v souladu s IBM Best Practices for Green Datacenters a specifikací Tier III.


Bezpečnost

Jak je zajištěna bezpečnost datového centra?

Datové centrum Písek bylo navrženo ve spolupráci s experty z NBÚ a vyhovuje požadavkům na fyzickou bezpečnost do úrovně Tajné. Chrání jej několik bezpečnostních perimetrů, přístupový systém včetně biometrické identifikace nebo DCIM. Podrobnosti o datovém centru Písek najdete zde.

Jak je zajištěna bezvýpadkovost připojení k internetu?

Datové centrum TCP je připojeno dvěmi nezávislými trasami do předních peeringových center, zde má osazeny vlastní switche. To znamená kompletní správu nad infrastrukturou od nákupu po prodej. Síťové řešení QFabric zajišťuje vysokou hustotu 10Gbps portů, které lze snadno distribuovat v rámci celého datového centra, přitom ale nabízí naprosto špičkové latence port to port.


Vše ostatní

Datové centrum vlastníte vy, nebo jde o kolokaci?

Technologické centrum je výhradním vlastníkem datového centra i budovy, ve které je datové centrum umístěno. Smlouvu tedy uzavíráte přímo s majitelem, který nese plnou odpovědnost za poskytované služby. Díky tomu máte jistotu, že dohodnuté podmínky nejsou závislé na třetí straně a že je dohodnutá cena nejlepší možná bez navyšování o marže zprostředkovatelů a podobně.

Kde se datové centrum fyzicky nachází?

Datové centrum je umístěno v budově Technologického centra v Písku. Dojezdový čas z Prahy do Písku je cca. 1 hodina, z velké části po strakonické dálnici R4. V případě potřeby máte možnost pronájmu kanceláře v místě.