Single Blog

Cryptocurrency mining v datových centrech

12. 2. 2018, Written by 0 comment

Kryptohosting nabízí 2.99 kč/kWhDatové centrum Písek letos představilo nové hostingové služby určené pro těžaře kryptoměn (Crypto Mining Hosting). Písecký kryptohosting nabízí 2.99 kč/kWh.

Datové centrum Písek letos představilo nové hostingové služby určené pro těžaře kryptoměn (Cripto Mining Hsting). Nabízí zajímavou cenu energie, stabilní a bezpečný příkon i monitoring těžebních strojů.

Do těžby kryptoměn, jako jsou BitCoin (BTC), Ethereum (ETH), LiteCoin (LTC) a řady dalších se v poslední době hodně investuje. Těžba kryměn dnes vyžaduje obrovské náklady na energii i nákup těžebních strojů, kterých musí být opravdu hodně, aby to celé dávalo smysl. S tím roste i počet odborníků (ale i spekulantů) kteří nabízí investorům stavbu a provoz těžebních farem. Nejde tu ale o pár rygů umístěných ve sklepě rodinného domu, ale o nemalé investiční projekty. Aby mohl investor skutečně dosáhnout slibovaného výnosu a udržet provoz po potřebnou dobu, musí splnit hned několik klíčových kritérií. Tím hlavním je stabilita a cena energie kterou spotřebovávají těžební zařízení. Poté přichází na řadu řada technologických parametrů, které mají především zajistit maximalizaci výpočetního výkonu, bezpečnost celého systému a především bez výpadkový provoz.

Profesionální těžební stroje často představují obrovský výpočetní výkon a s ním spojené nároky na stabilní příkon, profisionální chlazení a nepřetržitý servis. Čím větší je investice, tím profesionálnější by měly mít péči a dokonalejší prostředí ve kterém jsou provozovány. Pouze tak je možné maximalizovat zisk a minimalizovat náklady na provoz, správu a údržbu.

kryptoměny, bitcoin, etherium, hosting, datové centrum Písek

“Je nutné pochopit, proč jsou těžaři ochotni riskovat provoz svých těžebních zařízení v tak nebezpečně nekvalitním prostředí. Odpoví pohled na návratnost investic do těžby. Pokud začnete 1. ledna s těžbou, vyděláte nejvíce peněz během prvních dvou měsíců. Více než ve zbytku roku. A první čtyři měsíce více než ostatní dva roky.” Francis Pouliot, spoluzakladatel Research and Cryptoassets, Catallaxy.

Jak se dnešní šílenství kolem těžby kryptoměn dotýká průmyslu datových center? Nejen Bitcoinová těžba vyžaduje specializovaný vysoce výkonný hardware, který dokáže vyřešit výpočetní algoritmy vysokou rychlostí, přesností a efektivitou. Poptávka po tomto typu hardwaru se každým dnem exponenciálně zvyšuje a spolu s poptávkou po tomto speciálním hardwaru se zvyšuje i poptávka po datových centrech, která jsou vybavena tím nejmodernějším možným chlazením, spolehlivým hasicím systémem a nepřetržitým monitoringem těžebních strojů. Objěvují se dokonce specializovaná datová centra, ktará využívají chlazení pomocí chladicí kapaliny, do které se technologie ponoří. Příkladem takového datového centra s jedinečnou technologií je například ASICMiner. Tato společnost používá chladící kapalinu Novec, vytvořenou společností 3M.

Těžba je extrémně náročná výpočetní činnost a potřeba jak elektrického, tak výpočetního výkonu se v průběhu času zvyšuje. Datová centra, která podporují těžbu musí nabídnout nejen dostatečně stabilní energosoustavou, která umožní zasídleným projektům bezproblémový chod po dobu plánované investice, ale v případě potřeby i rozvoj.

Tekuté chlazení je zdá se způsobem, jak najít úspory a jít v hostování těžebních zařízení dál.
Vzhledem k tomu, že veškerá energie potřebovaná k těžbě v podstatě skončí jako “odpadní” teplo, začíná mít vysokou cenu nejen schopnost zajistit vysoký příkon levné energie, ale také schopnost využít teplo, které těžební farmy generují třeba k vytápění budov, bazénů, nebo wellnes center s celoročním provozem. Tyto chytrá řešení nabízí další příjmovou položku v celkové finanční bilanci těžby. Někteří vizionáři tvrdí, že se nám těžební zařízení objeví v produktech pro domácnost jako jsou ohřívací deky, nebo ohřívače vody.

Výhody služby kryptohosting.cz

  • Bezkonkurenční cena 2,99 Kč/kWh
  • Maximalizace výpočetního výkonu těžebních strojů
  • Nepřetržitý monitoring a dohled
  • Bezvýpadkové napájení a internet (bez výpadku od založení DC)
  • Okamžitý servis,  Remote Hands
  • Skladování náhradních dílů v místě

Více zde

 

Radovan Polanský